District 2 and 3 competed in the Tacoma Unit in Spanaway for their second meet.
District 2, La Center competed on March 9 - 12.
District 3, Battle Ground competed on March 23 - 25.
Hockinson, which is a part of District 6, competed in Elma for their first meet March 23 - 25.
Below are the athletes that finished top 5 in their events. An asterisk by their name indicates that they have qualified for state early.
La Center
4th Rachel Sherrell*, 5th Emily Eaquinta
Battle Ground
1st Jaimee Karpstien
Hockinson
2nd Bianca Redinger
La Center
1st Rachel Sherrell*, 3rd Emily
Nelson, 4th Sarah Snyder,
5th Emily Eaquinta
Battle Ground
5th Jamiee Karpstien
Hockinson
4th Caidyn Gentry
La Center
1st Rachel Sherrell, Sarah Snyder*
Battle Ground
1st Ellie Ballensky, Jaimee Karpstien
Hockinson
1st Briar Abbot, Caidyn Gentry, 2nd Madison Gray, Mackenzie Taylor
La Center
1st Tiarie West, 2nd Emily Eaquinta, 3rd Rachel Sherrell*, 4th Sarah
Snyder, 5th Lisa Biscieglia
Hockinson
1st Caidyn Gentry
La Center
1st Rachel Sherrell, Sarah Snyder, Tiarie West, Lisa Biscieglia*, 5th Emily Eaquinta, Emily Nelson, Cole West, Ellie Ossenkop
Hockinson
2nd Briar Abbot, Mackenzie Taylor, Stina Tapio, Caidyn Gentry
La Center
1st Sarah Snyder, 2nd Ellie Ossenkop, 5th Emily Nelson
Battle Ground
3rd Ellie Ballensky*
Trail:
La Center
1st Rachel Sherrell*
La Center
2nd Sarah Snyder, 4th Tiarie West
Battle Ground
1st Jaimee Karpstien*
Hockinson
2nd Stina Tapio
Battle Ground
5th Kaci Huntington
Hockinson
1st Amelie Fraki
La Center
5th Tiarie West
Hockinson
4th Madison Gray
La Center
3rd Rachel Sherrell/Sarah Snyder/
Tiarie West/Lisa Biscieglia*
Battle Ground
3rd Ellie Ballensky, Hallye Byford, Taylre Byford, Ashlynn Slechta
4th Dixie Anderson, Emma Massie, Dana Waddell, Laurel Zaha
Battle Ground
1st Jaimee Karpstien,
5th Ellie Ballensky
Hockinson
1st Stina Tapio, 2nd Briar Abbot,
5th Madison Gray
Battle Ground
3rd Ashley Venneri*
Hockinson
2nd Bailey Vankoll,
3rd Mackenzie Taylor
Battle Ground
5th Ashley Venneri
Hockinson
2nd Briar Abbot, 3rd Georgia Jensen, 5th Amelie Fraki
Battle Ground
3rd Julia Sadewasser, Ashley Venneri*
Hockinson
1st Briar Abbot, Bailey Vankoll,
5th Madison Gray, Mackenzie Taylor
Battle Ground
3rd Emma Massie, Ashley Venneri
4th Ashlynn Slechta, Laurel Zaha
Hockinson
2nd place Mackenzie Taylor, Stina Tapio, 5th place Amelie Fraki and Linnea Faki
Hockinson
2nd Bailey Vankoll,
5th Linnea Fraki
Breakaway roping:
La Center
3rd Tiarie West*
Battle Ground
2nd Dixie Anderson*
Hockinson
3rd Bailey Vankoll
La Center
3rd Sierra Frasier
Hockinson
4th Amelie Fraki,
5th Bailey Vankoll
Hockinson
3rd Amelie Fraki, Madison Gray, Mackenzie Taylor, Emma Uusitalo
Hockinson
1st Gwen Bruck, 2nd Mackenzie
Taylor, 3rd Bianca Redinger
WAHSET results arepublished as received.