PRAIRIE
Top 10 results by the Prairie Equestrian Team from a meet in Elma over the weekend of March 3-5.
Alexandria McIntyre
1st in Drill, 1st in Driving, 1st in Hand Trail, 2nd in IHOR, 4th in Keyhole, 6th in Showmanship, and 8th in Birangle.
Briana Franklin
1st in Drill, 2nd in IHOR, 3rd in Showmanship, 5th in Reining, 7th in Working Pairs, and 8th in Canadian Flags.
Camryn Hook
1st in Drill, 2nd in Hunt Seat Equitation, 2nd in Hand Trail, 2nd in IHOR, 2nd in Working Pairs, 3rd in Showmanship, 3rd in Birangle, 3rd in Stock Seat Equitation, 8th in Figure 8, and 8th in Canadian Flags.
Cheyenna Styres
1st in Drill, 3rd in Driving, and 6th in IHOR.
Danielle Haner
1st in Drill, 2nd in Canadian Flags, 4th in Sorting, 3rd in Working Pairs, 5th in Figure 8, 7th in Individual Flags, and 10th in Birangle.
Josie Olson
1st in Drill, 3rd in Working Pairs, 6th in IHOR, 6th in Birangle, 7th in Keyhole, 8th in Canadian Flags, 9th in Sorting, 10th in Working Rancher, and 10th in Pole Bending.
Katrina Miller
1st in Drill, 2nd in Working Rancher, 3rd in Figure 8, 5th in Reining, 6th in IHOR, 6th in Working Pairs, and 6th in Birangle.
Kayla McPartland
1st in Drill, 6th in Hand Trail, 7th in Pole Bending, 8th in Canadian Flags, and 8th in Birangle.
Reese Black
1st in Drill, 2nd in Canadian Flags, 3rd in Birangle, 4th in Sorting, 5th in Individual Flags, and 6th in Steer Daubing.
Rylie Lowery
1st in Drill, 5th in Keyhole, 6th in IHOR, 7th in Working Pairs, and 9th in Barrels.
Tamzen VanHorn
2nd in Driving
Victoria Burnard
1st in Drill, 2nd in Steer Daubing, 2nd in Working Pairs, 2nd in Pole Bending, 2nd in Canadian Flags, 5th in Barrels, 9th in Sorting, and 10th in Birangle.
LA CENTER
Top 10 results by the La Center High School Equestrian Club from a meet at the Clark County Fairgrounds over the weekend of March 23-24.
Emily Eaquinta
2nd in Hand Obstacle Relay (IHOR) and 5th in Hand Trail.
Emily Nelson
1st in Stockseat, 1st in Working Pairs, 2nd in IHOR, 2nd in Showmanship, 3rd in Hand Trail, 5th in Huntseat, and 6th in Dressage.
Ellie Ossenkop
1st in Dressage, 1st in Hand Trail, 1st in Showmanship, 1st in Working Pairs, 2nd in IHOR, 2nd in Stockseat.
Sierra Fraiser
1st in Steer Daubing, 5th in Barrels, 5th in Cow Sorting, and 9th in Pole Bending.
Josie Uskoski
1st in Reining, 2nd IHOR, 3rd in Working Rancher, 5th in Cow Sorting, 5th in Steer Daubing, and 6th in Stockseat.
Lucy Poehlein
4th in Jumping, 5th in Trail, and 7th in Dressage.